Şebnem Denktaş

bilgi@sebnemdenktas.com

Dünyanın EN sıra dışı özel ada resort’ları

Sadece tek bir resort’un yer aldığı, böylece tümüyle size ait olan el değmemiş güzellikteki bu adalarda herkesten ve her şeyden uzaklaşabilirsiniz…

Nukutepipi Private Island Resort, Fransız Polinezyası

Cirque du Soleil’in sahibi ünlü işadamı Guy Laliberte’ın 2007 yılında satın aldığı cennetten bir parça… Aynı zamanda bir astronot olan Laliberte’ın uzun yıllar tatillerini geçirdiği Fransız Polinezyası’ndaki Nukutepipi Private Island Resort, ultra lüks bir özel ada resort’u olarak bugün dünyanın dört bir yanından misafirleri ağırlıyor. Ender bulunan kuşların ve bitkilerin dört bir yana dağıldığı Pasifik adasında sadece 18 bungalov yer alıyor. Damien Hirst gibi isimlerin sanat eserleriyle dekore edilen muhteşem resort, sadece size aitmiş hissiyatı veren ıssız, büyülü plajlarıyla gerçek bir cennet ada..

Kokomo Private Island, Fiji

Dünyanın en büyük dördüncü resifine ev sahipliği yapan Kokomo Private Island, Fiji’deki eşsiz kumsallar üzerinde yepyeni bir ada resort’u yaratma fikriyle ortaya çıktı. Geleneksel Fiji zanaatleri ile çağdaş mimari öğeler bir araya getirilerek tasarlanan Kokomo Private Island, her biri havuzlu ve bahçeli 21 beach villadan oluşuyor. Adada bulunan çiftlikten elde ettikleri ürünleri otel mutfağına taşıyan Kokomo şefleri, doğal beslenmeye büyük önem verirken ada halkını da desteklemiş oluyor. Her tür su sporunu deneyimleyebileceğiniz Kokomo’da okyanusun üzerine kurulan pavilion’da yoga yaparak güneşin doğuşunu selamlayabilirsiniz.

Islas Secas Reserve & Lodge, Panama

Islas Secas Reserve & Lodge, Panama’nın global eko-turizme sunduğu en büyük ve en lüks hediye. Bir zamanlar korsan gemilerinin hakimiyetindeki bir körfezde yer alan ve irili ufaklı 14 adadan oluşan Islas Secas’ın kumsalları rezervin tüm misafirlerine açık. Böylece sadece kaldığınız adanın değil, diğer tüm adaların plajlarını da kullanabiliyorsunuz. Misafirlere hizmet veren ana lodge’un tropikal bahçelerle çevrili dokuz casita’sı,18 misafir ağırlayabilen birer doğa harikası. Mahremiyete önem veren lodge yönetimi, casita’ların hepsini geniş verandalar ve özel havuzlarla donatmış. Böylece gün boyu odanızdan çıkmadan ormanın ve denizin tadını çıkarabiliyorsunuz.

 

Four Seasons Resort Seychelles at Desroches Island

Seyşeller’de bağımsız bir özel ada olan Desroches Island’ın kilometreler boyu uzanan bembeyaz kum plajlarına adadaki tek otel olan Four Seasons’ın misafirlerinden başkası ayak basmıyor. Suya gömülmüş bir kraterin üzerinde yer alan adanın mercanresiflerini ödüllü bir şirket olan WiseOcean’ın profesyonel rehberleriyle keifedebilirsiniz. İki yıl önce kapılarını açan Four Seasons Resort Seychelles at Desroches Island’ın hepsi bu muhteşem kumsalda konuşlanan 71 villası, renkli Afrika kültüründen esinle dekore edildi. Bu özel adaya, Seyşeller’in başkenti Mahe’den 35 dakikalık bir hafif uçak yolculuğuyla ulaşmak mümkün.

Bawah Reserve, Endonezya

Endonezya açıklarındaki Anambas Takımadaları’nda altı ada, üç lagun ve 13 kumsaldan oluşan Bawah Reserve, birkaç yıl öncesine kadar adını kimsenin duymadığı koruma altında bir marin doğa harikasıydı. Daha önce kimselerin yaşamadığı bu ipeksi kumsallarda bugün muhteşem bir resort hizmet veriyor. Deniz manzaralı beach süitlerin yanı sıra deniz üzerinde konumlandırılan egzotik bungalovlarda konaklama imkanı da sunan Bawah Reserve’deki 35 rustik oda seçeneğinin tamamı, adadaki doğal malzemeler kullanılarak elde yapıldı. Sürdürülebilir lüks turizmin yeni adresi Bawah’a sadece deniz uçağı ile ulaşım mümkün.

Instagram Feed