Şebnem Denktaş

bilgi@sebnemdenktas.com

Hakkımda
Profesyonel Seyahat Gazetecisi

Merhaba. Ben Şebnem Denktaş! Hepinize şimdiden iyi seyahatler dilerim…

Kendimi bildim bileli yollardayım. Türk basınında Yeni Yüzyıl, Milliyet, Sabah gibi ulusal yayınların yanı sıra Nstyle, L’Officiel, National Geograhpic Kids, F1 Racing, Robb Report gibi dergilerde yayıncılık ve yayın yönetmenliği, ELLE ve Vogue gibi dergilerde yazarlık yapmış, www.especiallyafrica.com’da Afrika hayallerini yazmış kıdemli bir gazeteci olarak, seyahatle ve seyahat fuarlarıyla dolu geçen meslek hayatımda edindiklerimi profesyonel bir ortamda sizlerle paylaşmak istedim. Böylece doğan BonVoyage’ın şu anda ülkemizde benzeri olmayan dijital bir seyahat dergisi olmasına gayret ettim… Bu sitede okuyacaklarınız 20 yıla yakın çalışma hayatıyla profesyonel bir seyahat gazetecisinin, üye olduğu yabancı kurumlar, katıldığı konferanslar ve fuarlar, kurduğu ilişkiler ve dostluklar sonucu edindiği ve hala edinmekte olduğu bilgileri, çıktığı yüzlerce seyahatle kazandığı deneyimleri paylaşma arzusunun bir yansıması...

BonVoyage’ın şu anda ülkemizde benzeri olmayan dijital bir seyahat dergisi olmasına gayret ettim…

Türkiye, dünyanın en güzel ülkesi.. Ama dünyamız da bir o kadar güzel ve keşfetmeye değer.. Benim için bir tutku olan Afrika, yakın bir dost olan Avrupa, ufkumu açan Amerika, nefes almama yardımcı olan Asya, henüz keşfedemediğim Antarktika.. Hepsinden turizme dair en yeni haberleri, seyahate ve seyahat kültürüne dair size ilham verecek sıcacık paylaşımları BonVoyage’da bulabileceksiniz. Hayalinizdeki seyahati planlarken bana her zaman yazabilirsiniz. Dilerim herkes bir gün hayalindeki tatile çıkabilir, dilerim herkes bir gün eşit ve özgür olarak yaratılan Dünya’mızda bu duyguları yaşayarak gönlünce dolaşabilir.

Sınırların ve haritaların olmadığı bir Dünya ümidiyle…

Lüks

Robb Report

Amerika'nın dünyaca ünlü lüks yaşam dergisi Robb Report'un Türkiye'de, Doğuş Yayın Grubu bünyesinde basıldığı 2009-2018 yılları arasında Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüttüm.

Moda

L’Officiel

Fransa'nın köklü moda dergilerinden L'Officiel'in Doğuş Yayın Grubu bünyesinde ülkemizde yayımlandığı 2001 yılında Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendim.

Moda

ELLE

2019-2020 yılları arasında ELLE Türkiye, ELLE Pop-Up, ELLE Wedding, ELLE On the Beach dergilerinde ve www.elle.com.tr'de düzenli lüks seyahat yazıları kaleme aldım.

Doğa

National Geographic KIDS

1994-2017 yılları arasında National Geographic KIDS dergisinde Genel Yayın Yönetmenliği yaptım; bu süreçte National Geographic Society'nin iki senede bir Washington, D.C.'deki merkezinde düzenlediği konferanslara katılma, dünyaca ünlü National Geographic fotoğrafçıları, belgeselcileri ve yazarlarıyla yakın ilişkiler kurma fırsatını yakaladım. Ayrıca National Geographic'in çocuk kitapları serisinden "Afrika'da Safari" başlıklı beş kitabım yayımlandı.

Moda

VOGUE

2010-2018 yılları arasında Vogue Türkiye'de sık aralıklarla çeşitli yazılarım, röportajlarım ve seyahat yazılarım yayımlandı.

Instagram Feed