Şebnem Denktaş

bilgi@sebnemdenktas.com

Aman Resorts imzalı eşsiz bir moda koleksiyonu

Hollywood ünlülerinin tatil için sıklıkla tercih ettiği Aman otelleri, seyahat temalı ilk perakende koleksiyonuyla modaya adım attı. The Essentials by Aman, Bhutan’ın dağlık coğrafyasından Turks and Caicos adalarının turkuaz sahillerine kadar dünyanın farklı noktalarındaki benzersiz otelleriyle tanınan Aman Resorts’un butiklerinde geçen hafta yerini aldı. Sıra dışı Aman destinasyonlarının doğasından, mimarisinden ve yerel zanaatlerinden ilhamla hazırlanan koleksiyon, sadece kadınlar için değil, erkekler için de parçalar içeriyor.

 

Sürdürülebilir turizmin lüks temsilcisi, materyal kullanımında da çevreci yaklaşımlara değer veren bir yaratım sürecine imza atmış. Koleksiyonda swimwear, activewear, knitwear, loungewear ve resort wear başlığı altında seyahatlerinizin her anı için seçkin parçalar ve aksesuvarlar bir araya getirilmiş.

The Essentials by Aman, adından da anlaşılacağı gibi, seyahat sırasında en çok ihtiyaç duyulacak giysilere öncelik tanıyor.

Tüm ürünlerin İtalya’da yüksek kalite kumaş ve tasarımla hayata geçirildiğini belirtelim. Yalın çizgiler ve zarif baskılarla desteklenen koleksiyonun renk paleti, Aman otellerinin bulunduğu destinasyonların doğasından izler taşıyor. Marakeş’teki Amanjena’nın terracotta tonlarından Yunanistan’daki muhteşem Amanzoe’nin azur rengine ve Amerika’nın Utah çöllerinde yükselen Amangiri’nin sarı ışıltılarına kadar seyahatlerinizle uyumlu renkler taşıyan bir koleksiyon sizi bekliyor.

Aman Ürün Geliştirme Direktörü Kristina Romanova bu çok özel tasarım projesini anlatırken, modadaki “zamansızlık” akımından yola çıktıklarını söylüyor. Romanova, “Moda dünyasında sezonların artık eskisi kadar önemli olmadığını, tasarımcıların her sezon giyilebilecek zamansız parçalara ağırlık verdiğini gözlemleyerek yola çıktık. Misafirlerimizin Aman logolu kıyafetleri uzun yıllar farklı seyahatlerde kullanabilmeleri önemliydi bizim için” diyerek özetliyor The Essentials by Aman’ın felsefesini…

 

Instagram Feed