Şebnem Denktaş

bilgi@sebnemdenktas.com

İtalya’nın sıra dışı şifa merkezi: Palazzo Fiuggi

Roma’ya yaklaşık bir saat mesafedeki kaplıca kenti Fiuggi’de muhteşem art nouveau şatosunda henüz kapılarını açan Palazzo Fiuggi, daha uzun ve kesinlikle daha kaliteli bir yaşamın sırrını misafirleriyle paylaşmaya hazır. Bu sırrın temelinde, sularının şifalı olduğu rivayet edilen bir bölgede yer alıyor oluşu önemli rol oynuyor. Tıpkı Mikelanjelo’nunkilerde olduğu gibi böbrekleri yenilediği ve bağışıklık sistemini dengelediği iddia edilen şifalı sular, Fiuggi’de uygulanan her programda mutlaka kullanılıyor. Sonuç alabilmeniz için en az bir hafta geçirmeniz tavsiye edilen Fiuggi’de şifalı sulara ve holistik geleneklere dayalı terapiler pek tabii ki modern tıbbın bilime dayalı yüksek teknolojili tedavileriyle harmanlanıyor. Böylece ortaya çıkan beş temel program şöyle:

Zamanı Geri Sarın

“Fiziksel, duygusal ve estetik seviyede yaşlanmanın etkilerini azaltarak” daha iyi ve uzun bir hayat yaşamanız için dengesizlikleri belirleyip beslenme, fitness ve yaşam tarzı unsurlarını düzenleyen kapsamlı bir program.

Optimal Ağırlık
Adından da anlaşıldığı üzere programın amacı sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak.

Bilinçli Hareket
Fiziksel hareket ve egzersize zarif bir yaklaşım geliştiren Asya ritüellerinden aldığı esinle “farkındalık ve kendini keşfetmeye dair yolculuk.”

Derin Detoks
Hidroterapi ve diyetle desteklenen, vücuttaki toksin miktarını azaltmayı hedefleyen sıkı bir detoks.

Güçlü Bağışıklık
Bağışıklık sistemini güçlendirmek, hem vücudu hem zihni yenilemek için doğal terapiler, detoks tedavileri, beslenme tavsiyeleri ve egzersiz…

 

Terapilerden kalan vakitlerinizde Carrara mermeri, Murano avizeleri ve tarihi fresklerle bezeli odanızda dinlenebilir, 3 Michelin yıldızlı efsane şef Heinz Beck’in “ilaç” niyetine hazırladığı organik menülerle sağlığınızı koruyarak keyif yapabilirsiniz. 110 yıl boyunca Grand Hotel Palazzo della Fonte olarak hizmet verdikten sonra yeni sahiplerinin imza attığı renovasyon sonucu bir 21’inci yüzyıl medikal resort’una dönüşerek Palazzo Fuiggi adını alan otelin geçmişten bugüne anlatacak kim bilir ne çok hikayesi var…

 

 

Instagram Feed