Şebnem Denktaş

bilgi@sebnemdenktas.com

Assouline’den yeni seyahat kitapları

Bana ve eminim ki birçoğumuza göre dünyanın en güzel kültür, sanat ve seyahat kitaplarını basan, lüks masaüstü kitap koleksiyonlarıyla evlere şıklık da katan Assouline’in pandemi döneminde art arda piyasaya sunduğu büyüleyici başlıklar, evden seyahat etmemize büyük katkı sağladı. Her biri koleksiyon eseri niteliğindeki bu olağanüstü seyahat serisi, Capri, İbiza, Miami, Palm Beach, Amalfi, St Tropez, Mykonos, Tulum, Zanzibar, Marakeş derken şimdilerde doğuya doğru uzanmaya başladı… Son çıkan Dubai Wonder kitabı, buna en güzel örnek. Acaba başka hangi destinasyonlar sırada diye düşünerek sizlerle yeni ve en sevdiğim birkaç başlığı paylaşmak istedim. Umarım bu renkli sayfalar sizi şu anda gidemediğiniz yerlere götürerek yolculuk duygusuyla özlem gidermenize yardımcı olur…

Havana Blues

Pamela Ruiz’in anlatımıyla okurlara sunulan rengarenk bir Havana kitabı… Efsane Küba’nın efsane başkentinden sımscak ve enerjik fotoüraflar, şehrin ve ülkenin görkemli tarihi ve umut vaat ede yarını tüm detaylarıyla Havana Blues adı verilen bu kitaba aktarılmış diyebilirim. Engin kültürle yoğrulmuş, İspanyol kolonyalizmiyle savrulmuş, komünizmle varolmuş, yer yer hüzünlü yer yer neşeli bir Havana…  Kitabı Assouline Bebek mağazasından edinebilir ya da online sipariş verebilirsiniz. ( www.aik212.com)

Dubai Wonder

Sanat yazarı Mryna Ayad tarafından hazırlanan Dubai Wonder, Birleşik Arap Emirlikleri’nin dünyaya hediyesi olan bu mucize şehre yakından bakmamızı sağlıyor. 300 sayfalık kitap bize Burj Khalifa ve Burj Al Arab gibi mimari şaheserlerin gerçek hikayelerini sıra dışı fotoğraflarla anlatırken, Arap yarımadasında böylesi modern bir şehrin nasıl kurulduğunu da eşsiz karelerle aktarıyor. Ayrıca Dubai’nin görkemli galerileri ve gelecekte sanat dünyasındaki yeri de mercek altına alınıyor. Kitabı Assouline Bebek mağazasından edinebilir ya da online sipariş verebilirsiniz. ( www.aik212.com)

DUBAI WONDER
MARRAKECH FLAIR
PROVENCE GLORY
Zanzibar

Provence Glory

Assouline, son dönem piyasaya sunduğu seyahat serisinde Tulum’dan İbiza’ya pek çok destinasyonu rengarenk kitaplarla anlatıyor okurlarına. Şimdi sıra Provence’da… Fransa’nın bu kadim topraklarındaki sıcak, samimi yaşamı sayfalarına taşıyan Provence Glory, bölgeye adanmış bir kutlama niteliğinde… Yeni çıkan bu özel kitabı Assouline Bebek mağazasından satın alabilir ya da online sipariş verebilirsiniz. ( www.aik212.com)

 

Zanzibar

Tanzanya açıklarında, Hint Okyanusu’nun sımsıcak sularında yaklaşık on milyon yıl önce oluşan Zanzibar takımadaları, uzun yıllar dünya baharat ticaretinin merkezi oldu. Efsane sanatçı Freddie Mercury’nin de doğum yeri olan adanın eşsiz kültürel mirası muhteşem fotoğraflarla Assouline tarafından kitaplaştırıldı. Zanzibar kitabını Assouline Bebek mağazasından edinebilir ya da online sipariş verebilirsiniz. ( www.aik212.com)

 

Marrakech Flair

Marakeş, zamansız stili ve kültürel zenginliğiyle ziyaretçilerini her zaman heyecanlandıran bir destinasyon. Yazar Marisa Berenson bu renkli kültürü sıra dışı yönleri ve fotoğraflarıyla Assouline için kitaplaştırdı. Marrakech Flair’in devasa sayfalarında gerçek anlamda bir şehir ve kültür turu yapacaksınız. Bu muhteşem kitabı Assouline Bebek mağazasından ya da online olarak satın alabilirsiniz. ( www.aik212.com)

Instagram Feed