Şebnem Denktaş

bilgi@sebnemdenktas.com

Dev zincir oteller çadır konaklamalara yöneliyor

Seçkin otel markalarının ultra lüks kanvas süit ve villalardan oluşan ayrıcalıklı resort’ları, adeta pandemi sonrasının doğal ve sağlıklı tatil anlayışına ışık tutuyor.

Rosewood Luang Prabang, Laos

Dünyanın en büyük şehirlerinde ödüllü oteller işleten Rosewood grubu, geçtiğimiz yıl ilk çadır kampını koleksiyonuna ekledi. Laos’ta kapılarını açan Rosewood Luang Prabang’ın çadır villaları, bu egzotik ülkenin antik tapınaklarından ilham alıyor.  Sadece altı lüks çadırdan oluşan otel, etrafını çevreleyen muhteşem sıradağlar ve ormanlarla doğa tatilini sevenlerin Asya’daki en modern sığınaklarından biri haline dönüştü bile…  

Four Seasons Tented Camp Golden Triangle, Tayland

Çadır kampların geleceğin yıldızı olacağını öngören otel markalarından biri de Four Seasons… Kanadalı grup bu trend’in öncülüğü yaptı ve yıllar önce Tayland’da ilk çadır kampını hizmete soktu. Four Seasons Tented Camp Golden Triangle, egzotik bambu ormanlarının arasından yükselen bir vaha. Son derece şık dekore edilmiş 15 çadırdan oluşan kamp, sunduğu hizmetle dünyanın en pahalı otelleri listesinde en üst sıralarda.

Capella Ubud, Bali

Asya’nın saygın markalarından Capella grubunun geçen yıl Bali’de açtığı Cabella Ubud, çadır kamp tasarımında gelinen en üst noktanın temsilcisi… Yeşilin bin bir tonunu yansıtan kesif ormanların içinde asılıymış hissi veren otelin kanvas villalarının hepsinde sonsuzluk havuzu bulunuyor. 1800’lerin kaşiflerinin yaşantısından ilhamla yaratılan Capella Ubud’da yemekler kamp ateşinde hazırlanıp masanıza getiriliyor.   

Ventana Big Sur, Kaliforniya    

Kaliforniya’da yaldızlı bir tatilin ardından birkaç gün ayırıp bölgenin doğasını keşfetmek isteyenler için yaratıldı Ventana Big Sur… Dağlık pasifik kıyılarında muhteşem bir ormanlık alanda kurulu olan Ventana, İspanyolca “pencere” anlamına geliyor. Hayata farklı pencerelerden bakmaya çalışanları ağırlayan resort, arzu eden konuklarının iki farklı bölgede mobil kamp kurmalarına da olanak tanıyor.

Camp Sarika, Utah

Dünyaca ünlü Aman Resorts, ilk çadır kampını birkaç ay önce ABD’nin Utah eyalerinde hizmete soktu. Hepsi havuzlu 10 çadır süitten oluşan Camp Sarika by Amangiri, lüks bir çöl resort’u olarak tasarlandı. Bölgede bulunan birbirinden güzel beş ulusal parka yakınlığıyla dikkat çeken Camp Sarika, geceleri kamp ateşinin etrafında oturup engin gökyüzünde yıldızları izleyebileceğiniz sıra dışı bir destinasyon…

Belmond Savute Elephant Lodge, Botswana

Şehirlerde görmeye alıştığımız lüks otel zinciri Belmond, çadır konaklama alanında çığır açacak projeleriyle kendine Botswana’yı başlangıç noktası olarak seçti. Dünyanın en kalabalık fil sürülerine sahip Chobe Ulusal Parkı’nda yer alan Belmond Savute Elephant Lodge, neredeyse yedi yıldızlı otel odaları gibi tasarlan çadırlarında misafirlerine yaban hayatıyla lüks bir ortamda bir araya gelme imkanı sunuyor.  

Instagram Feed