Şebnem Denktaş

bilgi@sebnemdenktas.com

Versailles Sarayı’nda uyumak ister misiniz?

 

Airelles Château de Versailles, Le Grand Contrôle, Versailles Sarayı’nın içinde XVI. Louis’nin yaşadığı döneme ait mobilyalarla dekore edilen bir saray-otel…

Lüksün en görkemli hali bu olsa gerek: Dünyaca ünlü bir sarayın içerisinde hizmete giren, en az sarayın kendisi kadar şaşaalı bir otelde krallara layık birkaç gün geçirmek…  Fransa’da, Versailles Sarayı’nın içerisinde bu yaz kapılarını açan Airelles Château de Versailles, Le Grand Contrôle dünyanın en haşmetli yapılarından birinde konaklama imkanı sunuyor. Bu sıra dışı saray-otel, özellikle XVI. Louis’nin kişisel tarzından ilham alan dekorasyonuyla hayranlık uyandırıyor.

XVI. Louis ve Marie Antoinette’e ev sahipliği yapan Versailles’daki 14 odalı Airelles Château de Versailles, Le Grand Contrôle oteli, Paris’e otomobille bir saat mesafede. Bir sonraki Paris sehayatinizde mutlaka burada özel bir gece geçirmenizi tavsiye ederim. Otelin 1861’de inşa edilen haşmetli binası, bir zamanlar Versailles Sarayı’na misafir gelen sanatçıların, diplomatların, büyükelçilerin konaklaması için kullanılıyormuş. Köklerine sadık kalınarak yaşadığı dönemin çizgisi ve mobilyalarıyla dekore edilen oteldeki tüm odalar da işte bu çok özel misafirlerin isimleriyle adlandırılmış. Saten kumaşlar, yaldızlı avizeler ve ayaklı küvetler kendinizi kraliyet ailesinden biriymiş gibi hissetmenize neden olacak.

Instagram Feed