Şebnem Denktaş

bilgi@sebnemdenktas.com

Doğa dostu seyahat kozmetikleri

Mandalina kolonyası
Mini Rollar
ınflıght kıt
koton maske

Sevgili Aslı San Bilgin ile yıllar önce, markasını kurduğu ilk günlerde tanışmış ve çok kıymetli bir röportaj gerçekleştirmiştim. Kuzguncuk’da küçük, samimi bir laboratuvarda başladığı, eğitime, bilgiye ve bilime dayalı marka hikayesi, bugün geldiği noktanın haklı başarısının en güzel örneği… Homemade Aromaterapi, kadim zamanlardan günümüze unutulmaya yüz tutmuş aromaterapi bilgilerini yeni nesillere tekrar tanıtmak, saf uçucu ve baz yağların beynimiz, vücudumuz ve ruhumuz üzerindeki müthiş olumlu etkilerini anlatıp bunları günümüz şartlarına uygun şekilde sunabilmek için kurulmuş bir Aromaterapi laboratuvarı ve beraberinde açılan butiklerin muhteşem bir özeti gibi… Kuzguncuk’taki ana laboratuvarda, içerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan, elde edilme sürecinde hiçbir kimyasal süreçten geçmemiş soğuk sıkım sabit yağlar, saf uçucu yağlar, hidrolatlar (bitki suları), doğru zamanda doğru şekilde toplanmış bitkiler ve koton kumaşlar kullanarak hazırlanan, sağlığı koruma ve sürdürmeye yardımcı olma niyeti ile hazırlanan ürünler dünyadaki benzerlerinden çok daha üstün kalitede… Hepsi organik yağlarla hazırlanan muhteşem kokulu ürünler cilt ve vücut bakımından saç bakımına, enerji dengeleyici yağlardan hijyenik temizleyicilere kadar geniş bir yelpazede ürünler sunan Homemade Aromaterapi’nin benim için en özel serileri ise seyahatle ilgili olanlar….

Yüzde 100 doğal ketenden üretilen Jetlag Koklama Kesesi, uzun uçuşlarımdan sonra en büyük yardımcım. Bioritmi dengeleyici etkisi ile uçuş sarhoşluğunun (jetlag) etkilerini ciddi ölçüde azaltıyor diyebilirim.

Yine aynı şekilde She Butter el kremi, jetlag koklama kesesi, yüzde 100 koton kumaştan göz bandı ve nane okaliptüs koklama kutusundan oluşan Aromaterapik Uçak Seti, uzun uçuşlardaki en büyük yardımcım.

Pandemi sonrası ilk fırsatta deneyeceğim Seyahat ve Korunmaya Yardımcı Kit, mini kolonyalar ve el dezenfektanları ise çantamda yerini almayı bekliyor.

Birbirinden değerli organik uçucu yağlardan üretilen Homemade Aromaterapi ürünleriyle henüz tanışmıyorsanız, www.homemadearomaterapi.com adresinden inceleyebilir ve İstanbul’un çeşitli noktalarında bulunan mis kokulu butiklerini ziyaret edebilirsiniz

Instagram Feed